Balsam Jerozolimski Na Życie, 16 Tabletek

Balsam Jerozolimski Na Życie, 16 Tabletek

Pastylki Balsam Jerozolimski na życie to suplement diety napisany przez Zakon Bonifratów w sztuce należyte funkcjonowanie gardła. Balsam Jerozolimski dla niemowląt syrop odpowiada za wzmocnienie mocy i wsparcie pracy układu oddechowego. Boni Fratres Pharmaceutical BALSAM JEROZOLIMSKI FORTE 200ml , który „działa wszystkie rany i uszkodzenia mięsa i nerwów” musiał być dostarczany według ścisłych reguł. Zawiera Extractum Compositum Balsam Jerozolimski - ekstrakt z ziół według zakonnej receptury. Oraz najbardziej podobny do oryginału balsam osiągniemy w wiedeńskiej aptece Pod Czerwonym Rakiem (Zum Rothen Krebs).

 

Był sobie Balsam Jerozolimski, polecany przez znawczynię i praktykantkę owych ziół, zakupiony przez klienta straszliwie przeziębionego, z żoną też dużo chorą. Balsam wyrażałeś się z 40 składników odmierzanych w optymalnych proporcjach. Na kartce opatrzonej wizerunkiem pustelnika widnieje niemiecki napis "In Nazareth Aechter Jerusalemer Balsam im Goldenen Engel", co stanowi "W Nazarecie prawdziwy Jerozolimski Balsam Złotego Anioła".

 

W Jerozolimie powstała franciszkańska apteka, jaka stanowiła pod jakimś względem wyjątkowa, przede ludziom jako faktyczne laboratorium, w którym planowano maści, krople, nalewki, balsam jerozolimski i mieszanki ziołowe. W czasach komunizmu Balsam jest sporządzany w niedużych ilościach zwłaszcza dla potrzeb braci. Sposób użycia balsamu Jerozolimskiego: U dzieci powyżej 3. roku życia stosować 3 razy dziennie po 5 ml, dorośli a dzieci powyżej 12 roku bycia stosować 3 razy dziennie po 10 ml lub każdorazowo wg zaleceń lekarza.

 

”Leczy każdy człowiek zranienia, zadany zarówno żelazem, ogniem, jaki i ołowiem, poza przypadkiem rany śmiertelnej” - reklamowano właściwości Balsamu Jerozolimskiego w XVIII wieku. Balsam jerozolimski to syrop dla dzeci i dorosłych wielki na krajowym rynku już z kilkunastu lat jako doskonały produkt na podnoszenie odproności organizmu. Balsam Jerozolimski Forte pomaga łagodzić dolegliwości siedzące w schorzeniach dróg oddechowych.

 

Nie brakuje tu więc takich cudów jak nalewka benedyktyńska, balsam kapucyński i jerozolimski czy oryginalne mieszanki ziół, których zapach wita gości teraz w zakresie. Bliżsi i dalsi znajomi i znani ponadto w przeważającej liczbie wynieśli duże korzyści z kuracji balsamem, ale jednak największe efekty może było na dotąd chorowitych dzieciach (oraz dorosłych też - widzę po sobie).